Hogyan keressünk esküvői fotóst? – FotoBese.com

5/5 - (6 votes)

Esküvői fotós választás tippek

Esküvői fotós
Esküvői fotós

Legfontosabb, hogy időben elkezdjük a keresést, mert a népszerűbb esküvői fotós(ok) akár egész szezon(ok)ra be vannak táblázva. Hiába érezzük úgy, hogy megtaláltuk a megfelelőt, ha a felkérő megkeresésre elutasítás érkezik.

A mai virtuális világban a keresgélő először az esküvői fotós online felületeivel találkozik. Ez azért jó, mert nagyon sok szükséges információt összegyűjthetünk az illetőről még a személyes találkozást megelőzően. Az biztos, hogy amelyik esküvői fotós igényes a honlapjának a megjelenésére, valószínűleg a többi munkájára, tehát az esküvői fotóira is nagyon igényes. Az oldal megjelenése sok mindent elárul a tulajdonosáról. A képeknek és a szövegnek összhangban kell lennie a dizájnnal. Ha az esküvői fotós ingyenes weboldalt használ és arra nem képes, hogy a sablonokat a saját képére alakítsa, az valószínűleg nem rendelkezik sikeres vállalkozással.

Érdemes a referenciákat és a blogbejegyzéseket is átböngészni, hiszen mások véleménye alapján is fontos információkhoz juthatunk. Bese Zoltán esküvői fotós oldalán például nagyon fontos plusz információkhoz is hozzá lehet jutni, ami az esküvő egyéb részleteinek szervezését is nagyban tudja segíteni.

Ha végre sikerült a legszimpatikusabb esküvői fotósokat kiválasztani, akiknek legvonzóbb a honlapjuk, a képeikkel legjobban tud azonosulni az ifjú pár, akkor következik az árajánlat kérése. A legtöbb esküvői fotós oldalán található árajánlatkérő nyomtatvány, ahol a legfontosabb információkat kérik.

Amikor sikerült begyűjteni az árajánlatokat, akkor következik a személyes találkozás az esküvői  fotóssal. Sokan azt gondolják, hogy teljesen mindegy milyen az adott fotográfus személyisége, hogyan beszél, illetve hogyan bánik másokkal, de ez egyáltalán nem igaz. Egyáltalán nem mindegy, hogy kit engedünk be esküvőnk intim szférájába és kivel osztjuk meg legmeghittebb pillanatainkat. Lehet az illető akármilyen jó esküvői fotós, ha nem tudunk azonos hullámhosszra kerülni vele, az elsősorban a képeken fog meglátszani, ezért olyat válasszunk, akivel már a személyes találkozón is megtaláljuk a közös hangot, szívesen ülünk le vele beszélgetni.

Ez jó az esküvői fotósnak is, hiszen Ő is látja, hogy mennyire tudunk egymásra hangolódni, és jó az ifjú párnak is, mert egy ilyen találkozó alkalmával minden olyan kérdést feltehetnek, amire korábban még nem kaptak választ, vagy inkább személyesen szerették volna feltenni, esetleg a találkozóig fel sem merült bennük. Kérjük meg a fotóst, hogy hozzon magával referenciaanyagokat (gondolok itt fotókönyvekre, átadásra előkészített DVD lemezekre stb.) illetve kérjük meg, hogy mutassa meg legalább két-három teljes esküvő anyagát. Ez utóbbira azért van szükség, mert nem minden szolgáltató tud egységes teljesítményt nyújtani egy olyan sűrűn változó körülményekkel teli közegben, mint egy esküvő. A felszerelés az ünnepeltek számára valószínűleg kevésbé fontos, de érdemes rákérdezni, hogy van-e póteszköze, ha esetleg bármi probléma lenne az épp használttal.
Az elsődleges szempont sokak szemében mégis az ár. Vannak olcsó alapcsomagok, de a plusz szolgáltatásokat magasabb áron lehet megvásárolni. Ezért érdemes részletes árajánlatot kérni. Persze nem érdemes csak a táblázatokra hagyatkozni, hiszen a végeredmény a legfontosabb.

Ezek a képek életünk talán legfontosabb pillanatairól készülnek, ne ezen spóroljunk, mert később meg fogjuk bánni, de akkor már késő lesz.